14/12/2023: Συμμετοχή στη στάση εργασίας της ΑΔΕΔΥ

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 

13/12/2023

Συνάδελφοι,

Συμμετέχουμε στη στάση εργασίας που αποφάσισε η Α.Δ.Ε.Δ.Υ. για την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023, από τις 10:00πμ μέχρι τη λήξη του ωραρίου, ενάντια στον προϋπολογισμό. Η κεντρική απεργιακή συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί στις 14 Δεκεμβρίου 2023, ώρα 11:00 πμ, στην Πλατεία Καραϊσκάκη (Μετρό Μεταξουργείο) και θα ακολουθήσει πορεία.

Η Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στην ανακοίνωσή της (διαθέσιμη στον σύνδεσμο https://adedy.gr/stasiergasiasproypologismos2023/) αναφέρει, μεταξύ άλλων, τα εξής:

«Διεκδικούμε:

  • Πραγματικές αυξήσεις στους μισθούς μας κι όχι αυξήσεις κοροϊδία
  • Επαναφορά ΤΩΡΑ των δώρων
  • Κατάργηση του παγώματος της διετίας 16-17
  • Κατάργηση της εισφοράς 2% για την ανεργία
  • Αύξηση και επέκταση του επιδόματος επικίνδυνης και ανθυγιεινής εργασίας
  • Αύξηση του αφορολόγητου στις 12.000 ευρώ
  • Συλλογικές συμβάσεις εργασίας στο Δημόσιο
  • Μονιμοποίηση των συμβασιούχων – προσλήψεις μόνιμου προσωπικού σε όλο το Δημόσιο.»

 

Για το Διοικητικό Συμβούλιο 

της Ομοσπονδίας Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών

 

Ο Πρόεδρος                   Η Γεν. Γραμματέας

 

 

Λιναρδάτος Διονύσιος       Ηλιοπούλου Αγγελική

 

 

30/11/2023: Συγκρότηση νέου ΔΣ Ομοσπονδίας

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας, που προέκυψε από τις εκλογές της 28ης Νοεμβρίου 2023, κατά τη συνεδρίασή του στις 30/11/2023 συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής :

Πρόεδρος                                                     :            Λιναρδάτος Διονύσιος (Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ)

Αντιπρόεδρος                                               :            Θωμόπουλος Ευάγγελος (Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη)

Γενική Γραμματέας                                       :            Ηλιοπούλου Αγγελική (Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ)

Ταμίας                                                           :            Καπίρης Κωνσταντίνος (Σύλλογος Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ)

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας               :           Δρουγκάνης Δημήτριος (Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ)

Έφορος Εσόδων                                           :           Τσαούσογλου Αγγελική (Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ)

Ειδική Γραμματέας Οργάνωσης                    :           Τσακιρίδου Ευμορφία-Ιωσηφίνα (Σωματείο Επιστημονικού Προσωπικού ΑΠΔΠΧ)

Ειδική Γραμματέας Τύπου

και Δημοσίων Σχέσεων                                  :           Πιπέλια Ελένη (Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη)

Ειδική Γραμματέας Σχέσεων

με τις Πρωτοβάθμιες Οργανώσεις                  :          Μπιλιαρδή Ροδόπη (Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΣΡ) 

Αποτελέσματα Εκλογών 28ης/11/2023

Για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής στην Ομοσπονδία Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών που διεξήχθησαν στις 28/11/2023 βρέθηκαν …99.… ψηφοδέλτια εκ των οποίων έγκυρα …99…..  και άκυρα-λευκά …0….

Από την καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης των συνδυασμών και των υποψηφίων για ΔΣ και Ελεγκτική Επιτροπή προέκυψε ότι έλαβε ο καθένας ψήφους, όπως αναφέρεται πιο κάτω: 

1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΛΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ: Έλαβε ψήφους …12…..

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΓΚΟΥΡΛΟΥΜΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έλαβε ψήφους: …10……

ΚΑΪΣΑΡΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έλαβε ψήφους: …9……

ΜΠΟΥΡΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έλαβε ψήφους: …6……

ΤΡΙΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έλαβε ψήφους: …6……

ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ – ΙΩΣΗΦΙΝΑ έλαβε ψήφους: …12……

ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους: …10……

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- 

 

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ έλαβε ψήφους: …11…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ έλαβε ψήφους: …11…

ΛΙΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έλαβε ψήφους: …3…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ έλαβε ψήφους: …11…

 

3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ έλαβε ψήφους: …10…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΪΔΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έλαβε ψήφους: …4…

ΒΟΡΡΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ έλαβε ψήφους: …8…

ΓΚΙΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ έλαβε ψήφους: …5…

ΚΑΦΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έλαβε ψήφους: …7…

ΠΙΠΕΛΙΑ ΕΛΕΝΗ έλαβε ψήφους: …9…

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έλαβε ψήφους: …2……

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ έλαβε ψήφους: …6…

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έλαβε ψήφους: …5…

 

4. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΑΔΑΕ & ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΕΠ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (ΣΕΕΠΕΑ) έλαβε ψήφους: …12…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έλαβε ψήφους: …8…

ΚΑΣΤΡΙΩΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ έλαβε ψήφους: …10…   

ΚΑΤΣΑΜΑΚΛΗ ΕΙΡΗΝΗ έλαβε ψήφους: …2…

ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ έλαβε ψήφους: …6…

ΜΠΙΛΙΑΡΔΗ ΡΟΔΟΠΗ έλαβε ψήφους: …12…

ΜΠΟΥΓΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ έλαβε ψήφους: …4…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους: …10…

 

5. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ έλαβε ψήφους: …10…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έλαβε ψήφους: …3…

ΒΡΕΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ έλαβε ψήφους: …6…

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ έλαβε ψήφους: …7…

ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους: …5…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ έλαβε ψήφους: …7…

 

6. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΙΓΝΙΩΝ έλαβε ψήφους: …11…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έλαβε ψήφους: …6…

ΚΑΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έλαβε ψήφους: …11…

ΝΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ έλαβε ψήφους: …3…

ΣΤΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ έλαβε ψήφους: …2…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

-

 

7. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ έλαβε ψήφους: …22…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΔΡΟΥΓΚΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ έλαβε ψήφους: …18…

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ έλαβε ψήφους: …19…

ΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους: …13…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΜΕΡΕΝΤΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ έλαβε ψήφους: …15…

ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ έλαβε ψήφους: …16…

ΤΣΙΛΙΠΟΥΝΙΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ έλαβε ψήφους: …13…

 

8. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΣΕΠ – ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗ ΡΑΕ έλαβε ψήφους: …11…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΘΑΝΟΣ ΓEΩΡΓIΟΣ έλαβε ψήφους: …4…

ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ έλαβε ψήφους: …8…

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ έλαβε ψήφους: …7…

ΦΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ έλαβε ψήφους: …0…

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

-

 

Α. Εκλογή Μελών Διοικητικού Συμβουλίου

Με βάση το πιο πάνω αποτέλεσμα οι έδρες που καταλαμβάνει στο 9μελές Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας κάθε υποψήφιος Συνδυασμός έχει ως εξής: 

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΛΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΑΔΑΕ & ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΕΠ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (ΣΕΕΠΕΑ): έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΙΓΝΙΩΝ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ: έδρες …2…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΣΕΠ – ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗ ΡΑΕ: έδρες …1… 

Με βάση τα πιο πάνω αποτέλεσμα εκλέχθηκαν στο Διοικητικό Συμβούλιο κατά σειρά πλειοψηφίας στους συνδυασμούς τους οι πιο κάτω: 

ΤΑΚΤΙΚΟΙ: 

1.     ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ       

2.     ΔΡΟΥΓΚΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3.     ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ-ΙΩΣΗΦΙΝΑ

4.     ΜΠΙΛΙΑΡΔΗ ΡΟΔΟΠΗ

5.     ΚΑΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

6.     ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

7.     ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

8.     ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

9.     ΠΙΠΕΛΙΑ ΕΛΕΝΗ 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 

1.     ΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

2.     -

3.     ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ*

4.     ΚΑΣΤΡΙΩΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ

5.     ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6.     ΦΟΥΡΝΑΡΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

7.     ΛΙΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8.     ΒΡΕΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

9.     ΒΟΡΡΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ 

*Ανάμεσα στους υποψηφίους ΓΚΟΥΡΛΟΥΜΕΝΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ και ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ που ισοψήφισαν πραγματοποιήθηκε κλήρωση με βάση την οποία κληρώθηκε η ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ. 

Β. Εκλογή Μελών Ελεγκτικής Επιτροπής

Με βάση το πιο πάνω αποτέλεσμα οι έδρες που καταλαμβάνει στην 5μελή Ελεγκτική Επιτροπή της Ομοσπονδίας κάθε υποψήφιος Συνδυασμός έχει ως εξής: 

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ*: έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΑΔΑΕ & ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΕΠ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (ΣΕΕΠΕΑ): έδρες …1…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ*: έδρες …0…

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ: έδρες …2… 

*Ανάμεσα στους υποψηφίους συνδυασμούς «ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ» και «ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ» που ισοψήφισαν πραγματοποιήθηκε κλήρωση, με βάση την οποία την έδρα στην Ελεγκτική Επιτροπή κατέλαβε ο «ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ». 

Με βάση τα πιο πάνω αποτέλεσμα εκλέχθηκαν στην Ελεγκτική Επιτροπή κατά σειρά πλειοψηφίας στους συνδυασμούς τους οι πιο κάτω: 

ΤΑΚΤΙΚΟΙ: 

1.     ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

2.     ΜΕΡΕΝΤΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

3.     ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

4.     ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

5.     ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

1.     ΤΣΙΛΙΠΟΥΝΙΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ

2.     -

3.     -

4.     -

5.     ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Συνδυασμοί Υποψηφίων Εκλογών 28 Νοεμβρίου 2023

Στις εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής της Ομοσπονδίας που θα διεξαχθούν στις 28 Νοεμβρίου 2023 θα λάβουν μέρος οι ακόλουθοι συνδυασμοί υποψηφίων:

1. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ  ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΛΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΓΚΟΥΡΛΟΥΜΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΑΪΣΑΡΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΠΟΥΡΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΤΡΙΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ – ΙΩΣΗΦΙΝΑ

ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 -

 

2. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΛΙΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

 

3. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΟ ΣτΠ,  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΠΔΠΧ και  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΕΠΠ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΪΔΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΒΟΡΡΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ

ΓΚΙΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΚΑΦΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΙΠΕΛΙΑ ΕΛΕΝΗ

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

4. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ ΑΔΑΕ & ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΕΠ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (ΣΕΕΠΕΑ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΣΤΡΙΩΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ

ΚΑΤΣΑΜΑΚΛΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΜΠΙΛΙΑΡΔΗ ΡΟΔΟΠΗ

ΜΠΟΥΓΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

5. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΒΡΕΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

 

6. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΙΓΝΙΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΝΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΤΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

-

 

7. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΔΡΟΥΓΚΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΜΕΡΕΝΤΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΤΣΙΛΙΠΟΥΝΙΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ

 

8. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΣΕΠ – ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗ ΡΑΕ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΘΑΝΟΣ ΓEΩΡΓIΟΣ

ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΦΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 -

 

 

Ανακοίνωση Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής για τις εκλογές της 28ης Νοεμβρίου 2023

 

20-11-2023 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 

Διενέργεια εκλογών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής στην Ομοσπονδία Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών (ΟΕΑΑ)

Σύμφωνα με το Καταστατικό της Ομοσπονδίας Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής της ΟΕΑΑ  από τη Γενική Συνέλευση της Ομοσπονδίας, διενεργούνται με ευθύνη της Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής που εξελέγη στη Γενική Συνέλευση της ΟΕΑΑ στις 25-10-2023.

Η Γενική Συνέλευση απαρτίζεται από τους εκλεγμένους αντιπροσώπους των Πρωτοβαθμίων Σωματείων – Μελών της Ομοσπονδίας, όπως προέκυψαν από τις εκλογές οι οποίες διεξήχθησαν στις 15/11/2023. Ο Πίνακας με τους εκλεγμένους αντιπροσώπους επισυνάπτεται στην παρούσα Ανακοίνωση.

Τα Σωματεία – Μέλη της ΟΕΑΑ καλούνται να υποβάλλουν υποψηφιότητες (μεμονωμένα ψηφοδέλτια ή / και συνδυασμούς) για :

1.              Διοικητικό Συμβούλιο και

2.              Ελεγκτική Επιτροπή.

Οι υποψηφιότητες πρέπει να υποβληθούν στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή εντός του χρονικού διαστήματος από τη Δευτέρα 20-11-2023 έως και την Παρασκευή 24-11-2023, στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. καθώς και στα emails των μελών της Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Οι υποψηφιότητες υποβάλλονται σε μορφή pdf με βάση το υπόδειγμα υποβολής υποψηφιοτήτων που επισυνάπτεται στην παρούσα, έχουν συνημμένο το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού (ή μεμονωμένο ψηφοδέλτιο υποψηφίου) και υπογράφονται από τον εκπρόσωπο του συνδυασμού. Το ψηφοδέλτιο υποβάλλεται και σε αρχείο .doc. Πρότυπο ψηφοδελτίου επισυνάπτεται επίσης στην παρούσα ανακοίνωση.

Τα ψηφοδέλτια θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα της ΟΕΑΑ (www.oeaa.gr) στις 27-11-2023 για την ενημέρωση των αντιπροσώπων.

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ΄ αριθ. πρωτ. 1301/30-10-2023 Εγκύκλιο της Ομοσπονδίας, οι εκλογές θα διενεργηθούν την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2023 και ώρες 09:30-13:00 στα Γραφεία της Αρχής Διασφάλισης του Απορρήτου των Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ), Ιερού Λόχου 3, Μαρούσι.

Οι εκλογές διενεργούνται με ευθύνη της Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής παρουσία δικαστικού αντιπροσώπου που ορίστηκε από τον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών.

Σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Καταστατικό της ΟΕΑΑ η Εφορευτική Επιτροπή τοποθετεί στην αίθουσα των εκλογών κάλπη και τη σφραγίζει.  Οι ψηφοφόροι, αφού επιδείξουν Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατήριο, παραλαμβάνουν από την Εφορευτική Επιτροπή ένα ψηφοδέλτιο από κάθε μεμονωμένο υποψήφιο ή συνδυασμό, λευκό ψηφοδέλτιο και φάκελο και αποσύρονται σε περίκλειστο ειδικό χώρο. Συμπληρώνουν με μπλε ή μαύρο στυλό αριστερά ή δεξιά των ονομάτων των υποψηφίων το σημείο του σταυρού (+). Έχουν δικαίωμα να συμπληρώσουν κατά μέγιστο εννέα (9) σταυρούς προτίμησης για το Διοικητικό Συμβούλιο και πέντε (5) σταυρούς προτίμησης για την Ελεγκτική Επιτροπή.  Στη συνέχεια ρίχνουν τον φάκελο με το ψηφοδέλτιο στην κάλπη και υπογράφουν στην κατάσταση εκλογέων.

Η Εφορευτική Επιτροπή συντάσσει Πρακτικό Αρχαιρεσιών που περιλαμβάνει τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, τα οποία θα ανακοινωθούν και στην ιστοσελίδα της ΟΕΑΑ.

 

Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή

Παπαπαναγιωτάκη Κωνσταντίνα, e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Κακούρου Αφροδίτη, e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Διαμαντόπουλος Νίκος, e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. 

 

Συνημμένα:

 1.              Πίνακας με τους εκλεγμένους αντιπροσώπους των πρωτοβαθμίων

 2.              Υπόδειγμα υποβολής υποψηφιοτήτων

 3.              Πρότυπο ψηφοδέλτιο


 1.Πίνακας με τους εκλεγμένους αντιπροσώπους των πρωτοβαθμίων 

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΑΡΧΩΝ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ-ΜΕΛΟΣ

1

ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στην ΑΔΑΕ

2

ΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

3

ΑΪΔΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σωματείο Εργαζομένων ΑΠΔΠΧ

4

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

5

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

6

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στην ΑΔΑΕ

7

ΑΝΤΩΝΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

8

ΑΤΑΛΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

9

ΒΑΡΔΑΚΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

10

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στη ΡΑΕ

11

ΒΟΡΡΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

12

ΒΟΥΡΟΥΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στη ΡΑΕ

13

ΒΡΕΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

14

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

15

ΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

16

ΓΚΙΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού ΑΕΠΠ

17

ΓΚΟΥΡΛΟΥΜΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων Επιτροπής Ανταγωνισμού

18

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΕΛΙΝΑ)

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

19

ΔΑΡΑΜΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

20

ΔΗΜΑΚΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

21

ΔΗΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

22

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

23

ΔΟΥΚΑ ΦΙΛΙΤΣΑ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

24

ΔΡΟΥΓΚΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

25

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

26

ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στη ΡΑΕ

27

ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

28

ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

29

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

30

ΚΑΪΣΑΡΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

31

ΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

32

ΚΑΚΟΥΡΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

33

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

34

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

35

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

36

ΚΑΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

37

ΚΑΡΔΑΜΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

38

ΚΑΡΙΜΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

39

ΚΑΣΤΡΙΩΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ

Σωματείο ΕΕΠ Επιτροπής Ανταγωνισμού

40

ΚΑΤΣΑΜΑΚΛΗ ΕΙΡΗΝΗ

Σύλλογος Εργαζομένων στην ΑΔΑΕ

41

ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

42

ΚΑΦΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σωματείο Εργαζομένων ΑΠΔΠΧ

43

ΚΕΧΡΙΜΠΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

44

ΚΟΛΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

45

ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΣΡ

46

ΚΟΥΤΣΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

Σωματείο ΕΕΠ Επιτροπής Ανταγωνισμού

47

ΚΡΙΓΓΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

48

ΚΥΡΟΔΗΜΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

49

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

50

ΛΑΪΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

51

ΛΑΠΙΕΡΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

52

ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

53

ΛΙΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

54

ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

55

ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

56

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

57

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στην ΑΔΑΕ

58

ΜΑΡΓΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

59

ΜΑΡΙΝΑΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

60

ΜΑΡΤΣΟΥΚΟΥ ΜΕΤΑΞΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

61

ΜΕΡΕΝΤΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

62

ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

63

ΜΠΙΛΙΑΡΔΗ ΡΟΔΟΠΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΣΡ

64

ΜΠΙΡΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

65

ΜΠΟΥΓΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ

Σωματείο ΕΕΠ Επιτροπής Ανταγωνισμού

66

ΜΠΟΥΡΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

67

ΜΠΡΙΣΙΜΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Σωματείο ΕΕΠ Επιτροπής Ανταγωνισμού

68

ΝΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΕΕΠ

69

ΝΕΖΗΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

70

ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Σύλλογος Ειδικών Επιστημόνων ΕΕΤΤ

71

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

72

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

73

ΞΥΛΟΥΡΗ ΑΓΑΠΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

74

ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

75

ΠΑΙΝΕΣΗ ΜΑΡΙΑ-ΜΥΡΤΩ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

76

ΠΑΛΑΙΟΘΟΔΩΡΟΥ ΑΛΚΗΣΤΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

77

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

78

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

79

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΓΟΡΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

80

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

81

ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

82

ΠΕΡΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

83

ΠΙΠΕΛΙΑ ΕΛΕΝΗ

Σύλλογος Εργαζομένων στον Συνήγορο του Πολίτη

84

ΡΕΠΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

85

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Σύλλογος Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού ΑΕΠΠ

86

ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σωματείο Επιστημονικού Προσωπικού ΑΠΔΠΧ

87

ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων Πληροφορικής ΑΑΔΕ

88

ΣΟΛΟΜΩΝ ΛΟΥΣΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

89

ΣΟΥΣΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

90

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στην ΑΔΑΕ

91

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σύλλογος Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού ΑΕΠΠ

92

ΣΤΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΕΕΠ

93

ΣΥΚΙΩΤΗ ΒΑΪΑ

Σωματείο ΕΕΠ Επιτροπής Ανταγωνισμού

94

ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΧΑΡΙΣ

Σωματείο Επιστημονικού Προσωπικού ΑΠΔΠΧ

95

ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

96

ΤΡΙΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Σωματείο Επιστημονικού Προσωπικού ΑΠΔΠΧ

97

ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ-ΙΩΣΗΦΙΝΑ

Σωματείο Επιστημονικού Προσωπικού ΑΠΔΠΧ

98

ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

99

ΤΣΕΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Σωματείο Τακτικών Υπαλλήλων ΕΕΤΤ

100

ΤΣΙΛΙΠΟΥΝΙΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

101

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

102

ΦΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων στη ΡΑΕ

103

ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

Σύλλογος Εργαζομένων Επιτροπής Ανταγωνισμού

104

ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΕΛΕΝΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ

105

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Σύλλογος Υπαλλήλων ΑΣΕΠ


2. Yπόδειγμα υποβολής υποψηφιοτήτων 

Προς την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή των εκλογών της 28ης-11-2023 για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής της ΟΕΑΑ

 Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σε συνέχεια της από 20/11/2023 Ανακοίνωσής σας, σας υποβάλουμε την υποψηφιότητα του Συνδυασμού του Σωματείου ……………………………………………………  για τις εκλογές της 28ης Νοεμβρίου 2023 της Ομοσπονδίας Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών (ΟΕΑΑ) για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής.

Οι υποψήφιοι του Συνδυασμού μας για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Ελεγκτική Επιτροπή είναι οι ακόλουθοι (βλέπε επισυναπτόμενο):

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1.     ……………….

2.     ……………….

3.     ……………….

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1.     ……………….

2.     ………………. 

                                                                                         Με εκτίμηση,

Ο Εκπρόσωπος του Συνδυασμού

  Συνημμένα:

1. Ψηφοδέλτιο του Συνδυασμού

 

 

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ …………………………………… …………………………………………………………………. 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1.     ……………….

2.     ……………….

3.     ……………….

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1.     ……………….

2.     ……………….

Περισσότερα Άρθρα...